Kas tad es esmu? Pēc papīriem Latvijas Republikas pilsonis un bijušais Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas students – Gatis Pīpkalējs. Bet citādi? Dzīvi studējošs radījums. Esmu dzimis 1974. gada. 2. novembrī Jūrmalā un, kādu laiku, tur arī pavadījis daļu bērnības. Jā, lauki! Tie pie Tūjas. Arī bērnu dienu vasaras. Tādu bohēmu vairs neizjust! Zīmēt ķiņķēziņus, ganīt kazas un darīt citus lauku darbus, skraidīt pa pļavām lasot rudzupuķes un ik pa brīdim uzkožot kaut ko no dārza labumiem. Jē! Un tikai tagad es spēju to novērtēt vislabāk.
Pamatskolu un vidusskolu (Rīgas Amatniecības vidusskola) izmācījos Rīgā. Jautri un arī bēdigi! Vidusskolas laikā uznāca tāds “murgs”, ka nu bija sevi jāglābj (tas gan notika neapzināti), kas veiksmīgi arī izdevās. Lai kā arī nebūtu, tas, kas notika vidusskolas laikā beidzamajos kursos un pēc tam, ir manas filosofijas pirmavots, ja tā var izteikties. Tas ir laiks, kad sāku sevi tā pa īstam apzināt un sajust sevī spēku. Ha! Tas gan nenozīmē, ka esmu gatavs līdz galam!
Strādājis un apguvis visdažādākos amatus. Esmu bijis gan avīžu šķirotājs, gan virpotājs, gan kalējs, gan tirdzniecības daļas vadītājs, bet vienalga, sirds velk pie kaut kā skaista un neierobežota. Tā nu tomēr esmu izvēlējies attīstīt sevī mākslinieka pusi apvienojumā ar uzņēmējdarbību.
Mani vecāki, tekstilmāksliniece Māra Brākše un mākslinieks Rudolfs Pīpkalējs, cik atceros sevi, dzīvojuši šķirti. Tēvs, diemžēl, kur tie gadi, kā jau aizsaulē.:( Mamma arī vairs nav šai saulē. Ko tur piebilst – tāda ir dzīve. Nu jā, bet … ! Ir arī brālītis (vecākais) – Uģis. Viņš ir mēbeļu galdnieks. Mums ar sievu ir pieci bērni.
Patreiz pamatā nodarbojos ar monētu kalšanu un melnā metāla kalšanu. Izbraucu uz pasākumiem, kur piedāvāju pašu rokām izkalt kādu dzelzs priekšmetu. Vadu arī radošās darbnīcas. Zīmēju zīmējumus un savādāk izpaužos uz papīra uncitām virsmām. Vairs tik daudz nenodarbojos ar web lapu jeb tīmekļa vietņu izstrādi, poligrāfijas darbu izgatavošanu un izstāžu stendu projektēšanu un vadīšanu.
Paldies, ka ienāci manā lapā!