vēsture

 

Par to kāda nozīme tiek piešķirta un cik augstu tiek vērtēta Miele tehnika uzticīgo klientu ģimenēs no paaudzes paaudzē, rakstīts kādā firmai Miele adresētā vēstulē.

Klients Kurts Hencšels dalās iespaidos:

“30- to gadu sākumā, kad man bija četri vai pieci gadi, mana māte iegādājās pirmo

Miele – veļas mazgājamo mašīnu, kas bija darbināma ar roku. Bieži palīdzēju mātei, lai viņai atvieglotu fiziski smago darbu. Pēc kādiem gadiem mašīna tika tehniski uzlabota. To darbināja motors un  veļa tika izgriezta caur gumijas valčiem. Pēc tam arī uzradās Miele veļas gludināmais rullis, bet paklāji tika sūkti ar Miele – putekļsūcēju.

1936.gadā es mācījos braukt ar Miele-divriteni. Es to atceros vēl kā šodien. Melns divritenis ar tipisko Miele emblēmu. Žēl, ka 1945.gada aprīlī, kad amerikāņi sabombardēja mūsu māju, tur palika arī mans ritenis.

Toreiz zēna gados kvalitāte man nebija izprotams jēdziens. To es iemācījos jau vēlāk strādājot. Bet man laiku pa laikam nedeva mieru jautājums: “Kāpēc tēvs sadzīvei pirka tikai Miele iekārtas? Kas slēpjas tajā Mielē?

1961.gadā pirms mūsu bērna dzimšanas es sievai nopirku veļas mazgājamo automātu. No šodienas viedokļa raugoties tā bija šausmīgi smaga un smieklīga. Bet tieši strādājot ar šo mašīnu, mēs abi ar sievu uzzinājām, ko nozīmē kvalitāte.Šī mašīna mums kalpoja tieši 19 gadus un 9 mēnešus bez būtiska remonta. Pa šo laiku tehnika bija būtiski attīstījusies un tieši šī iemesla dēļ mēs šķīrāmies no mūsu vecās veļas mašīnas. Ne jau tāpēc, ka tā būtu salūzusi.

1980.gadā to nomainījām pret jaunu modeli W 459 un iegādājāmies arī žāvētāju T 351. Mašīna kalpoja mums 17 gadus un 8 mēnešus, kad nomainījām to pret  modeli W 973.

Bet 1975./76.gadā iegādātais Miele putekļu sūcējs S 224, kalpo mums vēl šodien, lai arī automātiska vada uztīšana vairs nenotiek.

Astoņdesmitajos gados, kad iegādājāmies Miele - iebūvējamās virtuves mēbeles, mūsu sadzīvē ienāca arī Miele trauku mazgājamā mašīna un cita iebūvējamā tehnika.

Arī abas mūsu meitas ir iemācījušās augsti vērtēt Miele kvalitāti un ar sajūsmu savās mājās lieto Miele- iekārtas.

Protams ir cilvēki, kas teiks , ka Miele ir dārga tehnika! Esmu pārliecināts, ka viņi nedomā saimnieciski. Parēķinot, cik maksā Miele iekārtas un cik maksā to ekspluatācija, iespējams, ka būsiet pārsteigti, cik lēti tiek mazgāta un žāvēta mūsu veļa!

Jūsu firmai vēlu labus panākumus un veiksmi, jo ražošanas filozofija “Vienmēr labāk”pilnībā atbilst īstenībai.”

 

ĢIMENES UZŅĒMUMA mIELE HRONIKA

 

1899.gada 1.jūlijs – Karls Mīle (Carl Miele) un Reinhards Cinkans (Reinhhard Zinkann) dibina firmu, kas nodarbojas ar piena  atkrejošanas iekārtu ražošanu.

1901 – Uz piena atkrejošanas iekārtu bāzes izgatavo sviesta kulšanas iekārtu, uz kuras bāzes savukārt izveido un sāk ražot pirmo veļas mazgājamo mašīnu.

1904 – Sāk ražot veļas mašīnas ar transmisijas piedziņu.

1911 – Uzņēmums aug un pilnveidojas. Miele ievieš jaunas iekārtas, izveido krāsainā metāla liešanas- , cinkošanas-, alvošanas-, niķelēšanas- , emaljēšanas u.c. metālapstrādes cehus. Tiek ražoti 12 veļas mašīnu modeļi un gludināmie ruļļi. Tiek uzsākta pat automobīļu ražošana (pavisam izlaistas 130 mašīnas).

1914 –  “Miele&Cie” ir izveidojusies par lielāko specializēto sviesta kulšanas un atkrejošanas iekārtu, kā arī veļas mazgājamo un gludināšanas mašinu ražotāju Vācijā. Paralēli ar roku darbināmiem modeļiem tiek izlaisti ar ūdensmotoru un elektromotoru darbināmas veļas mašīnas.

1924 – Tiek uzsākta sistemātiska Miele- specializēto veikalu tīkla izveide visā  Vācijas teritorijā. Tiek ierīkotas speciālas telpas iekārtu izstādīšanai,  pārdošanai un pagaidu uzglabāšanai. Rūpnīca Bīlfeldē uzsāk divriteņu ražošanu (turpmākajos 12 gados tiek izgatavoti 500 000 velosipēdi; pavisam  1,8 milj.).Tiek izlaista pirmā profesionālā veļas mašīna ar horizontālu  mazgāšanas tvertni un veļas izgriešanas iekārta.

1927 –   Bīlfeldē uzsāk putekļsūcēju ražošanu. Gūterslo rūpnīcā tiek izlaista 500 000. veļas mašīna.

1929 –   Miele uzsāk pirmās elektriskās trauku mazgāšanas mašīnas Eiropā ražošanu .

1930 –   Tirgum tiek piedāvāta veļas mašīna metāla izpildījumā.

1931 –   Bīlfeldē sāk ražot mopēdus.

1932 –   Miele kļūst par lielāko centrifūgu ražošanas fabriku Eiropā.

1951 –   Darbu sāk trešā Miele rūpnīca, kas ražo elektromotorus visai Miele iekārtu programmai.

1958 -   Miele piedāvā pirmo veļas žāvētāju.

1960 -  Uzsāk ražot pilnīgi automātisku trauku mašīnu. Divriteņu un mopēdu ražošana tiek pārtraukta, lai vairāk koncentrētos uz trauku un veļas mašīnu ražošanu.

1962 – Miele piedāvā pirmo veļas mašīnu ar viena programmslēdža automātiku. Rūpnīcas atvēršana Birmosā pie Zalcburgas, kas ražo gludekļus, veļas mašīnas un centrifūgas.

1966 – Miele ražo pirmo elektronisko veļas žāvētāju Eiropā.

1974 – Miele uzņēmumam 75 gadi. Ik dienas tiek saražotas 5.000 tehnikas vienības (putekļu sūcēji, veļas mašīnas, zāvētāji u.c.).

1975 – Miele uzsāk ražot iebūvējamās virtuves mēbeles.

1976 – Miele ggada apgrozījums pirmo reizi pārsniedz 1 miljardu vācu marku (1,07 mrd. DM).

1978 – Bīlefeldē darbu uzsāk moderna trauku mazgājamo mašīnu rūpnīca. Te tiek ražotas pasaulē slavenās veļas mazgājamās mašīnas, žāvētāji un trauku  mašīnas ar mikrokompjūtera vadību un ieslēdzamas ar taustiņu palīdzību.

1986 – Gada apgrozījums pārsniedz 2 mld.vācu marku. Tiek pārņemta firmas Cordes ražotne pilsētiņā  Oelde-Lette.

1988 -  Oeldē ražo cepeškrāsnis, pēc tam ražošana tiek paplašināta ar mikroviļņu  krāsnīm.

1990 – Tiek pārņemta uz iebūvējamo tehniku un profesionālo virtuves tehniku.orientētā firma “Imperial” pilsētiņā Bünde. Apgozījums pārsniedz 3 mrd. DM.

1995 – pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē tiek pārdots vairāk kā 1 miljons putekļusūcēju.

1996 – Iekārtas aprīko ar UPDATE funkciju. Tas nozīmē datu aktualizācijas iespēju  nākotnē.

1997 – Tiek ieviesta “rokas mazgāšanas programma” vilnas izstrādājumiem.

1998 – Miele ir pārstāvēta 15 rietumvalstīs, Austrālijā, Ziemeļamērikā, Dienvidāfrikā, Āzijā, kā arī Austrumeiropā (Polija, Čehija, Ungārija, Krievija). Ārpus Vācijas robežām tiek pārdots vairāk nekā puse no saražotā.

1999 – 100 gadi uzņēmumam. Tiek ieviestas jaunās paaudzes veļas mašīnas ar “rokas mazgāšanas programmu” zīda izstrādājumiem un veļas svēršanas funkciju..

2000 – Miele apgrozījums būtiski pārsniedz 4 mld. – 4,25 Mrd DM

2001 – Domotehnikas izstādē prezentēti 45 jaunumi: jaunākās konstrukcijas veļas mašīnas modelis ar patenttētu mazgāšanas tvertni, Miele@Home nākotnes konceptu – mājas iekārtu vadītāju u.c.